ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים והברקה

ניקוי שטיחים

שטיחים מעניקים לכם תחושת נועם, חום, אווירה וצבע. שטיחים מטבעם סופחים אליהם מגוון עצום של לכלוכים, כתמים וריחות. בין אם מדובר באבק מן האוויר ובין אם מדובר בלכלוך מנעליים שאך חזרו מבחוץ. בשטיחים, הלכלוך נלכד בין שערות השטיח. חלקו שוקע מטה לשורש השטיח, כאשר משם מאוד קשה להוציאו. שואב אבק טוב, יאפשר לכם ניקוי סיבי השטיח העליונים בלבד, מאבק וחלקיקי לכלוך שפשוט טרם שקעו מטה.

שואבי אבק ו\או תכשירי ניקוי שונים, אינם מעניקים פתרון עבור לכלוך שנספג בסיבים ומייצר כתם. מאוד תלוי בסוג החומר ממנו נוצר הכתם: שמן, תוצרי נפט שונים, צבע, צבע מאכל, תבלינים, מסטיק, אדמה וכו.

בעיה נוספת הינה שערות בעלי חיים שנלכדות בין סיבי השטיח ומאוד קשה להברישן החוצה. גם במקרה הנ"ל שואב האבק שלכם ישאב את השערות שמונחות על החלק העליון של השטיח ולא יצליח להוציאן מעומקו של השטיח.

ריחות. לשטיחים רבים יש ריח של טחב הנובע משהיה באיזור לח. הטחב הינו סוג של טפיל או פטריה, שמעבר לחוסר הנעימות בידיעה שמשהו חיי גודל על השטיח שלכם, מתלווה גם ריח מאוד מזוהה, שבד"כ ניתן להריח במרתפים זנוחים. לחילופין, ריחות שנספגו בשל קרבה למטבח בו מטגנים ומבשלים והריחות נספגים, ו\או בעלי חיים השוהים בבית ונעים להם לשהות דווקא על השטיח שלכם… מה שמעביר לו ריחות שונים.

לעיתים חומרים המיועדים לניקוי שטיחים מייצרים נזקים בשל חוסר התאמה אל הלכלוך, וכאשר אלו מתערבבים נוצר "סוג" של חומר חדש ההופך לכתם שיהיה מאוד קשה לטפל בו. גם לסוג הבד ממנו השטיח עשוי יש השפעה מהותית כאן.

ניקוי שטיחים אשר גולגלו ואופסנו כל הקיץ, הינה משימה מורכבת. לעיתים אתם מגלגלים את השטיחים לאחר שאיבה קלה ומאחסנים אותו עד לחורף הבא. אך כתמים שונים הופכים לכאלה שיהיה מאוד קשה להיפתר מהם לאחר תקופה, וישנם אף כאלה, שישנו את גוונם בהתאם לסוג החומר ממנו הם נוצרו.

אבק וקרדית ההאבק
האבק הינו חלקיקים קטנים בקוטר של כ- 500 מיקרומטר שחלקם מגיע אלינו מבחוץ (תעשיה, רכבים, רוחות ועוד) וחלקם האחר, בעצם הרוב!, נוצר מתושבי הבית עצמו. חלקיקי עור שיבשו ונשרו, סיבי בגדים וכיסויים שנפלו ארצה וכו.

קרדית אבק הבית הינה טפיל מיקרוסקופי, אשר אחראי לרוב האלרגיות מאבק אצל בני אדם. הרגישות הינה בד"כ להפרשות של קרדית האבק אשר ניזונה מקשקשי עור מתים בעיקר. הקרדית חיה בעיקר היכן שמתקיימים תנאי חום ולחות – באיזור החוף והשפלה למשל.

כל הממצאים הללו מבהירים לכם כמה חשוב לטפל היטב בשטיחים וכמה רצוי לבצע ניקוי יסודי לפחות אחת לשנה בשטיחים שלכם. אנו ב- Diamond נבצע עבורכם הערכה מקצועית של סוגי השטיח, החומר הראוי לטיפול בו והכי חשוב הטכניקה המתאימה ביותר עבורו, על מנת לשמר אותו ולהביאו למצב נקי, רענן ונעים.

התקשרו כעת:

 050-9222-392

אנו מגיעים לכל מקום בארץ

8 + 13 =