ניקוי ספות וכורסאות בדייאמונד פוליש

ניקוי ספות, כורסאות ומזרנים

ניקוי ספות וריהוט מבוסס בד, דומה מאוד למתרחש בשטיחים.
גם ספות וכורסאות מטבען סופחות אליהן מגוון עצום של לכלוכים, כתמים וריחות. בין אם מדובר באבק מן האוויר או לכלוך, ריחות וכתמים שונים. סיבי בדי הספות בד"כ, הינם קצרים.
כך שבשונה משטיחים, ההתמודדות ברובה הינה עם אבק, כתמים וריחות אך גם עם צבע דוהה.

מה לגבי שואבים ותכשירים?

שואבי אבק ו\או תכשירי ניקוי שונים אינם מעניקים פתרון מלא עבור הלכלוך שנספג בסיבים ולעיתים ומייצר כתם.

ניקיון ספות וחיות בית

אם אתם נמנים על חבבי חיות הבית, רבות מהן שוהות על הספות לעיתים קרובות, וגם אם לא, שיערותיהן מתעופפות בקלות ושוקעות לתוך הספות.
לכן, מומלץ מאוד במיוחד לכם חובבי החיות, לבצע ניקוי ספות יסודי ומקצועי, על מנת לטפל גם בספות ולא רק בחיות.

ריחות הבית

ריחות שנספגו בגלל בישולים וטיגונים, גם הם סיבה טובה לניקוי רציני.
לעיתים חומרים המיועדים לניקוי רהיטי בד מייצרים נזקים בשל חוסר התאמה אל הלכלוך, וכאשר אלו מתערבבים נוצר "סוג" של חומר חדש ההופך לכתם שיהיה מאוד קשה לטפל בו.
גם לסוג הבד ממנו הספה מיוצרת, יש השלכות במקרה זה.

רכשתם ספה משומשת? או לחילופין, עברתם לדירה שכורה עם ריהוט? מאוד נעים יהיה לכם להתיישב על ספות שעברו ניקוי וחיטוי, כך שלמעשה הספות יחודשו. גם לא תחושו שאתם יושבים על "לכלוך של אחרים", וגם במצבים רבים (בהתאם לסוג הבד ומצב הספה) תחושו שהספות ממש כמו חדשות לאחר הניקוי.

אבק וקרדית ההאבק

האבק הינו חלקיקים קטנים בקוטר של כ- 500 מיקרומטר שחלקם מגיע אלינו מבחוץ (תעשיה, רכבים, רוחות ועוד) וחלקם האחר, בעצם הרוב!, נוצר מתושבי הבית עצמו. חלקיקי עור שיבשו ונשרו, סיבי בגדים וכיסויים שנפלו ארצה וכו.

קרדית אבק הבית הינה טפיל מיקרוסקופי, אשר אחראי לרוב האלרגיות מאבק אצל בני אדם. הרגישות הינה בד"כ להפרשות של קרדית האבק אשר ניזונה מקשקשי עור מתים בעיקר.
הקרדית חיה בעיקר היכן שמתקיימים תנאי חום ולחות – באיזור החוף והשפלה למשל.

ניתן להשמיד את קרדית האבק בחום של כ-60 מעלות או ע"י הקפאה. אנו נוכל להעניק טיפול הולם עבור הבעיה ולמנוע מכם אלרגיות ותופעות טורדניות רבות אחרות.

עם חברת Diamond ניקיון ופוליש תזכו בעבודות מקצועיות של ניקיון ספות וכורסאות. מדובר בעבודות הנעזרות במכשור וחומרים ייחודיים ומתקדמים, המותאמים לסוגים שונים של ריפודים ולסוגים שונים של כתמים. השירות מסופק ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים כשירות משלים לעבודות ניקיון שוטפות או כשירות נפרד חד פעמי.

סוגי ריפודים של ספות וכורסאות

כאמור, ניקוי כורסאות וספות נקבע בהתאם לסוג בד הריפוד, כאשר ניתן לחלק את בדי הריפוד לשני סוגים עיקריים:

  • בדי ריפוד טבעיים – כמו כותנה ,פשתן, צמר ועור. בדים אלו לרוב יותר יוקרתיים ונעימים למגע אך גם הרבה יותר רגישים לכתמים ולכלוך ומורכבים לניקוי.
  • בדי ריפוד סינטטיים – כמו ריפוד דומי עור ופוליאסטר. בדי ריפוד אלו לרוב יותר זולים ופחות איכותיים, אך הם גם לרוב פחות רגישים לכתמים ולכלוך ויותר פשוט לנקותם.

ניקוי וחידוש ספות וכורסאות

הליך ניקוי ספות וכורסאות נקבע על ידינו בהתאם לסוג הריפוד של הספה, גילה ומצבה, טיפולים שכבר עברה בעבר וסוגי הכתמים מהם היא סובלת. על פי נתונים אלו נקבע מהו ההליך הטוב ביותר עבור ניקוים של הרהיטים וחידוש ורענון חזותם. כך למשל, אחת משיטות הניקוי המקצועי של ספות וכורסאות מבוססת על הזרקה של חומרי ניקוי מיוחדים עמוק לתוך הריפוד. בהמשך ריפוד הספות יקורצף בעדינות בעזרת מכשור ייעודי במטרה להעלים כתמים שונים, מבלי שיפגע הבד, גוונו, מרקמו ואיכותו. כמו כן, במידת הצורך ובהתאם לחומרת מצב ריפודו של הרהיט, נחזור על פעולות אלו עד שכל הכתמים ייעלמו. לסיום ההליך נבצע שאיבה ויניקה של הנוזלים והלכלוך מבדי הריפוד עד לייבוש מלא. התוצאה המתקבלת תעניק לכם רהיט נקי ומחודש, נעים למגע, המדיף ניחוחות נעימים ורעננים.

מספר עצות לסיום

כחלק משירותנו אנו מספקים ללקוחותינו גם הכוונה ועצות לגבי ניקוי ותחזוקה נכונים של הספות והכורסאות בביתם. כך למשל, אנו ממליצים טרם רכישה ויישום של תכשיר ניקוי לריפוד, לקרוא היטב את הוראות השימוש על גבי המוצר ולוודא מהו סוג הבדים שעבורם הוא נועד. כמו כן, מלבד ניקוי מקצועי תקופתי, חשוב לנקות לפחות פעם בשבוע את הספות עם שואב אבק ידני, כאשר כתמי נוזלים יש לנקות כמה שיותר מהר על ידי הנחת מטלית לחה וספיגה עדינה של הכתם לתוכה.

אנו ב- Diamond נבצע עבורכם הערכה מקצועית של סוגי הבד, החומר הראוי לטיפול בספה וחשובה לא פחות, הטכניקה המתאימה ביותר עבור ניקוי ספות, על מנת ולהביאה למצב חדיש, נקי ורענן.

תהליכי ניקוי ספות - דייאמונד פוליש

התקשרו כעת:

050-9222-392

אנו מגיעים לכל מקום בארץ
Diamond-Polish

[whatsapp]

Call Now Button